ASUS ROG ThunderFX és Xonar Phoebus hangkártyák
..az ASUS hangkártyái méltán vívtak ki maguknak elismerést a felhasználók körében, hiszen mindig minőségi termékekkel van dolgunk. A gyártó most új modelleket mutatott be, melyek egyaránt a ROG családot erősítik. Külső egységként jön a TunderFX, míg a gép belsejében szolgálhat minket a Xonar Phoebus..
Republic of Gamers hangkeltők az ASUS-tól (CES 2012):
Elsősorban játékosoknak kínálja két új hangkártyáját az ASUS. A ROG (Republic of Gamers) termékvonal újdonságai ROG ThunderFX és ROG Xonar Phoebus jelzéssel mutatkoznak be.
Komoly audio eszköznek tűnik a ROG Xonar Phoebus, ami egy PCI-E 1x csatolós belső hangkártya. Kinézete alapján leginkább amúgy egy korábbi, HD5750 Forula videokártyára emlékeztet, ezt a benyomást erősíti a hat pines tápcsatlakozó is. A specifikációk alapján az új, CMI 8788DH Oxygen Express Chip-pel felvértezett Xonar Phoebus 118db jel/zaj arányt mutat és képes akár 300ohm-os fejhallgatók életre keltésére is.
ASUS ROG Xonar Phoebus hangkártya
A burkolat alatt felfedezhető még egy Realtek ALC889 codec is, ami a fejhallgató kezelésért felelős. Kimeneti oldalon számos jack audio látható (színük alapján aranyozottnak tűnnek), de nem hiányzik a kötelező SPDIF out sem. A készlet része az úgynevezett Control Box, ami távirányítóként, és fejhallgató/mikrofon illesztőként is megállja a helyét.
ASUS ROG Xonar Phoebus élőben (forrás: vr-zone.com)
Részben más felhasználói csoportot céloz a ROG ThunderFX, ami egy külső, USB csatlakozású hangkeltő. Ez megvásárolható különálló termékként, de a Rampage III Extreme Black Edition és bizonyos ROG Crosshair V Formula, valamint ROG Rampage IV Formula alaplapokhoz ajándékba adják. A fekete doboz előlapján számos bemenet (köztük PC, Xbox 360 és PS3) sorakozik fel, egy bemenet váltó, valamint egy hangerőszabályzó társaságában.
ASUS ROG ThunderFX hangkártya (forrás: vr-zone.com
A hátlapon két RCA konnektor lapul (jobb/bal oldal), valamint itt található az USB csatlakozó is, ami egyfelől a tápellátást szolgálja, másfelől biztosítja a PC-s csatlakozást. Természetesen a ROG ThunderFX saját szoftvert is kapott, ami követve a ROG színvilágát fekte-vörös színben segít a megfelelő beállításokban.
- Kapcsolódó hír(ek)
- » ASUS MARS II - hivatalos bejelentés és teszt eredmények
- » ASUS ROG CG8565 - brutális játékos konfig a láthatáron
- » ASUS ROG Rampage IV Extreme és Formula (X79 alaplapok)
- » ASUS Xonar Essence One külső Hi-Fi mindenes
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » A nagy Creative feltámadás és hangkártya helyzet 2011 őszén
- » ASUS Maximus IV Extreme és P8P67 WS Revolution alaplap
- » Asus Rampage III Extreme - új irányok
- » Asus Xonar Essence STX - csak profiknak