ASUS N73SV notebook videóblog - második nap
..az N73SV-vel töltött második napot a kijelzőnek és a hangzásnak szenteltem. Szerencsére kéznél volt egy régebbi, K70AB notebook is, így mind a képet, mind pedig a hangot volt mivel összevetni. A különbség óriási, különösen zenehallgatás közben derült ki, miért is olyan drága az N73SV..
Na, azért ez már tényleg egészen barón szól (videó):
Délelőtt nyomogattam, nyúztam, zenét hallgattam az N73SV-n, majd ebéd után nekiláttunk összefoglalni, mit is tapasztaltam. A mai videó alapvetően a kijelzőről és a hangzásról szól majd, ráadásul egy K70AB személyében még versenytárs is akadt az N73 mellé. Nem szeretném lelőni a poént, de elöljáróban annyit mindenképp elmondhatok; hogy óriási lesz a differencia:
Ugye? Én mondtam, hogy az N73SV piszok jól szól, bár az még engem is meglepett, hogy ekkora eltérés van notebook és notebook között. Persze, egy 120.000 Ft-os és egy 270.000 Ft-os termék között legyen is difi, de hogy ekkora? Bizony, az elmúlt pár évben már nem csak a hardveres környezet került előtérbe, hanem a kijelző és a hangzás minősége is. Az N73 pedig nagyot domborított, procival, kijelzővel és a Bang & Olufsen ICEpower hangszórókkal is.
ASUS N73SV - hardverek, kijelző, hangszórók - képes ismertető:
A videóban végülis két résztvevő volt, viszont minket most csak az N73SV hardver környezete érdekel: Core i7-2630QM processzor, 4GB DDR3 memória, GeForce GT540M 2GB videokártya, 2x 640GB HDD, Blu-ray lejátszó, USB 3.0, Bluetooht, WiFi, 10/100/1000 LAN. Ez az összeállítás szinte mindenre elég lesz, legalábbis amíg nem kezdünk el játszani. A játék viszont már a holnap zenéje, maradjunk a mai napnál és a kijelzőnél. (Ez az összeállítás már komolyabb asztali gépeknek is méltó ellenfele.)
Az ASUS N73SV monitora 17,3”-os, felbontása 1600x900 pixel (létezik amúgy 1920x1080-as felbontású változat is). Ahogy a videóban is láttátok, a beláthatóságra nem lehet komoly panasz, sőt, ha ketten ültök előtte még akkor is jól látjátok a filmet. A fényerővel én személy szerint nem voltam 100%-ban megelégedve, az én igényeimhez folyamatosan maximumon állt a fény. (Arról azért szó sincs, hogy 75%-nál már sötét lenne a kép, de szerintem akkor szép és igazán kontrasztos a látnivaló, ha jól megvilágítjuk.)
Hangzás: a hangzásról nem lehet írni, azt tényleg hallani kell, a videóban pedig bebizonyosodott, hogy az ASUS nem véletlenül reklámozza igazi multimédia gépekként az N sorozat tagjait. A hangzás szempontjából az N73 különösen szerencsés választás, hiszen a nagy méret miatt bőven jutott hely a hangszóróknak és a „rezonancia térnek” is. Csodák ugye nincsenek, tehát ha azt szeretnénk, hogy nagy hangerőt és tiszta hangképet kapjunk, méretes darabra van szükség - ez igaz a hangfalakra és igaz a laptopokra is. (Noh, igen, a K70AB is nagy, mégsem szólt ilyen jól - de az nem is zenékhez, meg filmekhez készült.)
Második napi összefoglalóm végére értem, holnap, ha minden a tervek szerint alakul, akkor játszani fogok az N73SV-vel. A palettán Dirt3, S.T.A.L.K.E.R., Street Fighter4, HAWX2 meg AVP szerepel, és ha az időbe belefér, kicsit ránézünk a hőmérsékletekre, valamint a gép által keltett zajokra is. További szép estét, Sziasztok!
- Kapcsolódó hír(ek)
- » Asus G73JW - Full HD 3D notebook - GTX 460M-mel
- » ASUS K73 notebook széria - alumínium belsővel
- » ASUS N53SV és N53SN - multimédiás finomságok
- » ASUS N73SV notebook videóblog - első nap
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » Asus G60J notebook - mobil erőmű
- » ASUS K53 sorozat - a megfizethető notebook család
- » Asus UL80 - majdnem Optimus notebook