GeForce GTX 570 - néhány érdekesebb modell
GTX 570 - többnyire referencia, de vannak kivételek:
Mivel a GeForce GTX 570 bejelentése óta nem telt még el túl sok idő (a nagyközönség tegnap ismerhette meg az újdonságot, de a gyártók sem tudnak néhány hónapnál régebben részleteket), egyelőre csak néhány vállalkozó kedvű VGA-s cég kínál egyedi, vagy egyedileg órajelezett GeForce GTX 570-et.
Palit és Gainward (alap) GTX 570 - mindkét cég készített tuningolt verziókat
Most ezekből, a valamilyen okból érdekesebb GTX 570-ekből válogatunk. Vendégünk lesz az Asus referencia külsejű, ám túlórajelezett, a Gainward és a Palit dupla ventilátoros, illetve az MSI, Leadtek és Zotac kártyája is. Ez utóbbi három teljesen hétköznapi GTX570, eltérés közöttük csak a festésben látható, azonban idehaza mind a három kapható, vagy kapható lesz.
Összeállításunkból kimarad az Inno3D, a Point of View, a Sparkle, a PNY és a KFA2 GTX 570 videokártyája is; ennek egészen egyszerű oka van. Egyik megoldás sem kínál semmi különlegeset, mindamellett idehaza alig-alig érhető el a jelzett cégek kínálata. Ezzel szemben ASUS, MSI, és Gainward van, sőt, ezek közül több tuningolt változat is érkezik, úgyhogy fordítsuk figyelmünket ezek felé.
Asus ENGTX570/2DI/1280MD5 - szokásos név, szokatlan megoldás:
Az Asus meglehetősen sok energiát fektet az utóbbi időben videokártya üzletága fejlesztésébe, talán ennek is köszönhető, hogy egyre több OC-s termék kerül ki tőlük. Csodálkozásra leginkább az adhat okot, hogy az esetek egy részében még csak egy kis OC matrica sem jelzi a vevőnek, hogy gyárilag túlhajtott modell vásárol, ennek csak otthon fog örülni az ember. Ez igazán pozitív, hiszen így az Asus videokártyák gyorsabbak, mint a versenytársak (igaz, meg kell jegyezni, hogy a tesztek emiatt több esetben hamis képet adhatnak az egyes hardverekről.)
Asus ENGTX570/2DI/1280MD5 videokártya - szolid OC-val
Az ENGTX570/2DI/1280MD5 is egy ilyen titokban tuningolt VGA, igaz a túlhajtás mindössze 10 MHz. Persze ez a 10 MHz is bőven elég ahhoz, hogy a referencia mezőnyben az Asus GTX 570 legyen a legjobb. A tuning magától értetődő módon itt a GPU-ra korlátozódik, melynek órajele így 732 helyett 742 MHz. Minden más paraméterében standard GTX 570-ről beszélhetünk; azt viszont kíváncsian várjuk, hogy ez a plusz 10 MHz mekkora felárat jelent majd (már ha egyáltalán emiatt drágább lesz a cucc, mint más GTX 570-ek).
Gainward és Palit GTX 570 - GS Goes Like Hell és Sonic Platinum:
Tulajdonképpen kár is lenne külön tárgyalni a vállalat testvérek produktumait, hiszen az esetek többségében nagyon hasonló videokártyákat jelent be a Palit és a Gainward. Most sem jártak el másként, igaz, a Palit fehér, a Gainward pedig fekete-vörös színekkel támad. Az ikerkártyák legfontosabb jellemzői: dupla ventillátoros hűtés és jelentős túlhajtás. A dupla ventillátor ismerős lehet a korábbi GTX 460 és 470 megoldásokról, mint ahogyan az átszabott kimenetek is. Az nVidia ajánlásoktól eltérően a Palit és a Gainward is két DVI, egy HDMI, egy Display Port konnektort használ, ezzel jócskán túlmutatva a GTX 570 eredeti monitor konfigurációján.
Túlhajtás terén sincs eltérés a név szerint Golden Sample Goes Like Hell (Gainward) és Sonic Platinum (Palit) GTX 570-ek között. Mind a két cumó 800 MHz-es GPU és 4000 MHz-es memória tempóval borzolja a kedélyeket. Jelen esetben a borzolás valóban megtörténik, hiszen ilyen jelentős OC-t még az EVGA sem kínál jelen pillanatban.
Palit GTX 570 Sonic Platinum és Gainward GTX 570 GS Goes Like Hell
A tuning mellett említést érdemel a kártyák kinézete, ami a dupla hűtő és a megnövelt output miatt is tekintélyt parancsoló. Szerencsére hazánkban mind a két vállalat megoldásai elérhetők, így mindenki választhat a fehér és a fekete-vörös színösszeállítás közül. Nekünk első blikkre a Gainward jobban tetszik, de csak azért, mert rendszerint ez a márka olcsóbb. (Amúgy paradox a helyzet, mert a Gainward (mint leányvállalat) jobb név idehaza és több is rá a garancia, mégis a Palitért (az anyavállalat termékeiért) kell többet fizetni.
Leadtek, MSI és Zotac GTX 570 - alap kártyák, de legalább kaphatók:
Nagyjából semmi érdekes nem mondható a Leadtek, az MSI és a Zotac GTX 570 kártyáiról, ha csak az nem, hogy szép színes dobozban és kellemes matricákkal a hasukon érkeznek. Persze nem is azért kerültek be az összeállításba, mert unalmasak (ismerhette meg hűtés és alap órajelek), hanem azért mert mind a három márka kapható idehaza.
MSI, Zotac és Leadtek GTX 570 - épp csak említés szintjén izgalmasak
Nyilván a legismertebbnek kikiálthatjuk az MSI-t, akik az új éra jeleként kék-fehér csomagolással csábítják a vevőket. A Leadtek hazánkban kevésbé ismert, ám ennek ellenére a hozzáértők körében kedvelt brand. (Mivel a Leadtek az idők kezdete óta túlnyomórészt videokártyákat gyárt, érti a dolgát.) Kevesebb üzletben, de találkozhatunk Zotac GTX 570-nel is, mely hardver szépen követi a gyártó megszokott szín és doboz világát. A specifikációkon kívül az ár is közös a három vasban, mindegyik nagyjából 107.000 Ft-ba kerül. (Várható érkezés a jövő hét végére prognosztizálható.)
GeForce GTX 570 - néhány érdekesebb modell - galéria:



















A hírhez kapcsolódó termékek és azok ára:
Aqua Electromax: Gigabyte GV-N570D5-13I-B 1280MB >> 101.995 Ft
Bluechip: MSI N470GTX Twin Frozr II 1280MB >> 72.890 Ft
PChelpline: Zotac GTX 470 1280MB DDR5 DUAL DVI >> 66.058 Ft
- Kapcsolódó hír(ek)
- » GeForce GTX 570 - érkeznek a kártyák és a tesztek is
- » GeForce GTX 580 - gyártói túlhajtott modellek
- » nVidia GeForce GTX 570 1280MB - megérkezett
- » nVidia GeForce GTX 580 - megkésve, de itt van
- Kapcsolódó teszt(ek)
- » Gainward GTX 470 - hétvégén kipróbáltuk
- » GeForce GTS 450 vs Radeon HD 5770
- » Radeon HD 6850 vs GeForce GTX 460 1GB - VGA teszt